HISTORIA MICHAELA JACKSONA

The Michael Jackson story

film dokumentalny, 48 min.

Historia jednego z najbardziej znanych ludzi XX wieku, który ze słodkiego czarnego dziecka stał się upośledzonym życiowo odludkiem, oskarżanym o seksualne dewiacje.

Sławny był zawsze. Jako lider dziecięcego zespołu Jackson 5, uzależniony od operacji plastycznych dziwak, i wreszcie jako podejrzany o pedofilię. Michael Jackson - żywa legenda, ofiara rodzinnej przemocy czy nieprzystosowany do życia wieczny chłopiec?

Realizatorzy filmu "Historia Michaela Jacksona" nie odpowiadają jednoznacznie. Koncentrują się raczej na przełomowych momentach życia i kariery Jacko, o których opowiadają jego przyjaciele i wrogowie. A wszyscy oni wracają do jego dzieciństwa, w którym sen o sławie splatał się z bolesną rzeczywistością domowego terroru.
W rodzinie Jacksonów rządził ojciec Joseph Jackson - pomysłodawca Jackson 5, menedżer, kierownik artystyczny i księgowy w jednym. Na jego twardą rękę najmniej odporny okazał się właśnie Michael. Brak ojcowskiej akceptacji bolał tak samo, jak docinki braci, którzy nazwali go wymownie Wielkim Nosem. Jacko nie miał wątpliwości: jest brzydki i dlatego nikt go nie pokocha.

Wkrótce rozstał się z zespołem i zaczął żyć na własny rachunek. Znakomicie przyjęty album "Thriller" zrobił z niego megagwiazdę, a zarobione pieniądze pozwoliły spełnić marzenia o nowym ciele. Siedem operacji nosa, implanty policzków, wybielanie skóry - to tylko niektóre "upiększające" zabiegi, którym Michael poddawał się na chirurgicznym stole. Po co? Aby kiedy patrząc w lustro nigdy już nie zobaczyć w sobie ojca. Paradoksalnie - reszta rodziny robiła wszystko, żeby jak najbardziej upodobnić się do Jacko.

Przed rodziną i całym światem Michael uciekł do swojego rancza Neverland, gdzie do woli mógł otaczać się dziećmi. To od nich otrzymywał fascynację i miłość, za którymi całe życie tęsknił. Sielanka trwała do 1993 roku, kiedy to po raz pierwszy na Jacko padły podejrzenia o pedofilię, z których do dziś ostatecznie się nie oczyścił. Oskarżenia podzieliły nie tylko jego fanów, ale też rodzinę. Odtąd wszystko, co zrobi lub powie piosenkarz będzie wykorzystane przeciwko niemu.
"Michael Jackson Story" to również opowieść o dwóch absurdalnych małżeństwach gwiazdorach, jego kontrowersyjnych metodach wychowywania własnych dzieci i wątpliwych moralnie sposobach na odzyskanie sławy. Ale najbardziej poruszające są momenty, kiedy na ekranie we własnej osobie pojawia się Michael, aby zaprzeczać - jak mówi - najohydniejszym oskarżeniom pod swoim adresem. Znana wszystkim twarz, przypominająca bardziej lalkę Barbie niż żywego człowieka, kontrastuje z łamiącym się, cichym głosem spłoszonego dziecka, które próbuje przekonać wszystkich o swojej niewinności.

Najbliższe emisje

Reklama