⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

GARY LINEKER PREZENTUJE MISTRZÓW: BRAZYLIA

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 1998, 30 min.

Gary Lineker, były reprezentant Anglii w piłce nożnej i najlepszy strzelec mundialu z 1986 roku, podróżuje po świecie, aby rozmawiać z najbardziej znanymi piłkarzami różnych edycji mistrzostw świata. Z wywiadów tych powstała bardzo interesująca seria, którą wyemitowało już wiele stacji telewizyjnych z całego świata.

Kolejny odcinek serii o najlepszych piłkarzach mistrzostw świata przedstawia znanych reprezentantów Brazylii takich, jak Pelé, Socrates, Zico, czy Bebeto. Brazylia jest jedynym krajem, który zakwalifikował się do każdej z dotychczasowych edycji mistrzostw świata w piłce nożnej. Do niej należy także rekord zwycięstw w tej imprezie. Po raz pierwszy sięgnęła po tytuł mistrza w 1958 roku w Szwecji, następnie w 1962 w Chile, w 1970 w Meksyku i w 1994 w Stanach Zjednoczonych.

Najbliższe emisje

Reklama