Galeria

  • Galata. Most w Stambule
  • Galata. Most w Stambule
  • Galata. Most w Stambule
  • Galata. Most w Stambule

 

Galata. Most w Stambule

Galata. Most w Stambule Galata. Most w Stambule Galata. Most w Stambule Florian Thalhofer Niemcy 2010

Planet Galata. Eine Brücke in Istanbul

reżyser: Florian Thalhofer

film dokumentalny, Niemcy, 2010, 53 min.

Galata jest jednym z trzech mostów nad Złotym Rogiem, łączących brzegi Stambułu. Sam reżyser dokumentu "Galata. Most w Stambule" twierdzi, że nie jest nawet ładny, ale ma charakter.

Złoty Róg jest wąską i głęboko wciśniętą w ląd zatoką. Obecnie brzegi po obu stronach Złotego Rogu łączą trzy mosty: Galata, Atatürka i Haliç. Z racji swojego położenia są one symbolem współistnienia kultur. W oku kamery dokładnie widać bogate zróżnicowanie nie tylko kulturowe, ale także społeczne. Wokół mostu Galata żyje i pracuje mnóstwo ludzi, w tym bohaterowie dokumentu, którym szczególnie przyglądają się jego twórcy: restauratorzy Kemal, Gaffur and Erkan, uliczni sprzątacze Bayram i Erdogan oraz inspektor Ömer, niekoronowany "król mostu". Każda z tych osób w unikalny dla siebie sposób opowiada o codziennym życiu, marzeniach oraz smutkach.
Film jest efektem projektu dokumentalnego, w którym twórcy, wykorzystując wypracowaną przez siebie technologię Korsakov, stworzyli film o nielinearnej historii. Każdy z widzów, może wybrać dowolną opowieść, którą będzie śledził, i której przewodnikiem będzie dany bohater. Na potrzeby mediów powstał także dostosowany do wymogów telewizji dokument "Galata. Most w Stambule".

Najbliższe emisje

Reklama