Galeria

  • Gainsbourg i dziewczyny
  • Gainsbourg i dziewczyny

 

Gainsbourg i dziewczyny

Gainsbourg i dziewczyny Gainsbourg i dziewczyny Gainsbourg i dziewczyny Pascal Forneri Francja 2010

Gainsbourg, l'homme qui aimait les femmes

reżyser: Pascal Forneri

dokumentalny, Francja, 2010, 102 min.

"Nie wiem, jak powiedzieć kocham cię, nie mam odwagi" - Serge Gainsbourg.

Trudność z wypowiadaniem tych słów wcale nie przeszkadzała temu francuskiemu piosenkarzowi, reżyserowi i kompozytorowi w otaczaniu się pięknymi kobietami. Jane Birkin, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Juliette Greco, Vanessa Paradis, i Bambou - to tylko część kobiet, z którymi Gainsbourg miał kontakt prywatny lub zawodowy.
Sam nie ukrywał, że kocha kobiety i lubi przebywać w ich towarzystwie. Nierzadko był bardzo bezpośredni w kontaktach damsko-męskich. Podczas jednego z telewizyjnych programów, w którym występował razem młodą Whitney Houston, wprost powiedział, że chciałby z nią uprawiać seks.
Bez wątpienia był skandalistą i, jak to sam określił "niemiłym facetem". Jednak jego osobiste relacje z kobietami często odbywały się także na płaszczyźnie zawodowej. Piosenkę "Je t'aime... moi non plus", którą początkowo miał zaśpiewać z Brigitte Bardot, Gainsbourg wykonał ze swoją ówczesną kochanką, piosenkarką Jane Birkin. Utwór, ze względu na odgłosy kobiecego uniesienia, został uznany za obyczajowy skandal.
W 10. rocznicę śmierci artysty twórcy filmu postanowili zrobić film, skupiający się właśnie na relacjach artysty z kobietami. W dokumencie znajdują się rzadko spotykane nagrania i archiwalne materiały. Oprócz wypowiedzi samego Gainsbourga widzowie zobaczą także opinie takich gwiazd jak Jane Birkin, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve i Vanessa Paradis.

Film z cyklu: SEANS PLANETE+
Premiera: sobota, 10 marca 2012, godz. 22:45
Od lat szesnastu.

Najbliższe emisje

Reklama