Filmy podobne

wtorek, 25.02 21:00
czwartek, 27.02 11:00
czwartek, 27.02 13:00
-
-

Galeria

  • GAGARIN. KOSMICZNA MISTYFIKACJA
  • GAGARIN. KOSMICZNA MISTYFIKACJA

Nauka i technika

GAGARIN. KOSMICZNA MISTYFIKACJA

GAGARIN. KOSMICZNA MISTYFIKACJA GAGARIN. KOSMICZNA MISTYFIKACJA GAGARIN. KOSMICZNA MISTYFIKACJA Denny Hooten, Sam Oldham USA 2009

Fallen Idol: The Yuri Gagarin Conspiracy

reżyser: Denny Hooten, Sam Oldham

film dokumentalny, USA, 2009, 88 min.

Po dekadach wyczerpujących badań i wydanym ponad milionie dolarów grupa filmowców - detektywów przedstawia szokujące dowody, że Jurij Gagarin nie był pierwszym człowiekiem w kosmosie.

Film jednoznacznie potwierdza obecność innego przed Gagarinem kosmonauty na orbicie okołoziemskiej, którego samolot rozbił się w Chinach. Lot był ukrywany przed światem przez 50 lat i wymazany z kart historii przez rząd sowiecki i KGB, lecz agenci CIA wytropili go i nagrali. Reżyserzy na dodatek twierdzą, że choroba psychiczna i alkoholizm Gagarina wynikały z faktu, iż wiedział, że nie był pierwszym człowiekiem w kosmosie, że nie zasługuje na bycie bohaterem narodowym ZSRR i Order Lenina. Twórcy udowadniają, że został zamordowany z zimną krwią przez KGB i spalony w sfingowanym wypadku samolotowym siedem lat po owym sławnym locie 12 kwietnia 1961 roku. Jego ciało nigdy nie zostało odnalezione, a miejsce, gdzie przebywa żywy lub martwy, jest nadal tajemnicą pomimo ogólnonarodowego pogrzebu z pompą i honorami i milionów świadków, którzy wiedzieli, że jego "prochy" spoczęły przed kremlowskim murem.

Najbliższe emisje

Reklama