⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

GABRIEL OROZCO

reżyser: Juan Carlos Martin

film dokumentalny, Meksyk, 2002, 80 min.

Niezwykłe spotkanie współczesnego kina i współczesnej sztuki - portret oryginalnego meksykańskiego twórcy sztuki konceptualnej Gabriela Orozco.

Gabriel Orozco, przez niektórych uważany za najwybitniejszego konceptualistę swojego pokolenia, międzynarodowe uznanie zyskał tworząc skromne, ale zaskakujące i niepokojące instalacje, które polemizują ze standardowym pojmowaniem rzeczywistości. W swoich pracach Orozco używa zarówno tradycyjnych technik malarskich i rzeźbiarskich, jak i awangardowych sposobów łączenia przedmiotów czy fotografii. Meksykański filmowiec Juan Carlos Martín w swoim niezwykłym dokumencie nie tylko przedstawia sposób postrzegania świata Orozco, ale wchodząc w świat jego sztuki jednocześnie staje się częścią jego zaskakujących instalacji, które stawiają ważne pytania o miejsce człowieka w świecie ogarniętym szaleństwem technologii i konsumpcjonizmu.

Najbliższe emisje

Reklama