⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Fokking Hell! Holendrzy w Afganistanie
  • Fokking Hell! Holendrzy w Afganistanie

 

Fokking Hell! Holendrzy w Afganistanie

Fokking Hell! Holendrzy w Afganistanie Fokking Hell! Holendrzy w Afganistanie Fokking Hell! Holendrzy w Afganistanie Peter ter Velde Holandia 2010

Fokking Hell

reżyser: Peter ter Velde

film dokumentalny, Holandia, 2010, 57 min.

Tytuł tego filmu powinien być zrozumiały także dla tych, którzy nie znają holenderskiego. "Fokking Hell!" to dynamiczna, nierzadko szokująca relacja z życia żołnierzy z Niderlandów, wysłanych w samo centrum afgańskiego konfliktu.

Prowincja Oruzgan w Afganistanie to jeden z regionów wzmożonej aktywności partyzantki talibów. Właśnie tu przysyłani są żołnierze z Holandii, uczestniczący w misji pokojowej. Wraz z kolejną falą europejskich mundurowych do Afganistanu przybyli także dwaj filmowcy: operator Eric Feijten i reporter Peter ter Velde, korzystający ze specjalnego zezwolenia holenderskiego ministerstwa obrony na realizację zdjęć w wojskowej bazie.

"Fokking Hell!" pozwala przyjrzeć się codzienności żołnierzy stacjonujących w Afganistanie. W ogniu walki, w huku eksplozji lub w momentach wyciszenia, kiedy można odegnać od siebie demony wojny... Oto autentyczny, surowy filmowy raport wprost z jednego z najbardziej zapalnych punktów na świecie.

Najbliższe emisje

Reklama