⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Historia

Finding Fidel

Finding Fidel Finding Fidel Finding Fidel Bay Weyman Austria 2010

reżyser: Bay Weyman

film dokumentalny, Austria, 2010, 52 min.

"Finding Fidel" to film opowiadający niesamowitą historię dokumentalisty Erika Durschmieda, który w 1959 roku wyruszył w góry Sierra Maestra na Kubie, by przeprowadzić wywiad z nieznanym buntownikiem Fidelem Castro. Miesiąc później oddział Castro wkroczył do Hawany i świat na zawsze zmienił swoje oblicze.

Reżyser Bay Weyman przedstawia film, w którym znany korespondent BBC i CBS Erik Durschmied dzieli się z widzami refleksją nad rewolucją kubańską oraz rzadko pokazywanym wywiadem, którego udzielił mu El Comandante tuż przed dojściem do władzy w 1959 roku. Durschmied spędził tydzień w górskiej kryjówce rebeliantów Castro obserwując ich przygotowania do przewrotu. Film Weymana to kapsuła czasu, przedstawiająca wczesne rządy Fidela Castro, jego cele i ambicje, jak również powrót Durschmieda na Kubę, pięćdziesiąt lat po rewolucji, gdy El Comandante zrezygnował z władzy na rzecz swojego brata, Raúla. Durschmieda był świadkiem wielu przełomowych momentów w historii, jednak to właśnie wczesny wywiad z Fidelem Castro uznaje za najbardziej znaczący w swojej karierze.

Najbliższe emisje

Reklama