⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

FILM ŻYCIA: PAWEŁ I EWA

reżyser: Michał Rogalski

dokument, Polska, 2002, 60 min.

Bohaterowie dokumentu to rodzina, jakich w Polsce jest wiele. Są rolnikami. Ich gospodarstwo jest najbiedniejsze we wsi.

Paweł jest chory na astmę, a po wypadku samochodowym ma niesprawną nogę. Otrzymuje niewielką rentę, która stanowi podstawowy dochód rodziny. Jego żona Ewa ukończyła szkołę specjalną. Kiedyś startowała w Olimpiadach Specjalnych. Była nawet mistrzynią Polski w biegach. Mają dwóch synów - Piotrka i Łukasza. Choć tytuł sugeruje fabułę niezwykłą, dokument jest filmowym zapisem zwyczajnego, codziennego życia, w którym, mogłoby się wydawać, trudno znaleźć miejsce na radość, uśmiech, a zwłaszcza optymizm. A jednak. Bohaterowie Michała Rogalskiego - choć jest im bardzo ciężko - są szczęśliwi. Potrafią się cieszyć i śmiać, żyją najlepiej jak potrafią.

Film ten święcił triumfy na zeszłorocznym, 42. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Zdobył główną nagrodę - Srebrnego Lajkonika w konkursie ogólnopolskim oraz nagrodę Jury Studenckiego.

Najbliższe emisje

Reklama