⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Filipiny. Koszmar czy bajka?
  • Filipiny. Koszmar czy bajka?

 

Filipiny. Koszmar czy bajka?

Filipiny. Koszmar czy bajka? Filipiny. Koszmar czy bajka? Filipiny. Koszmar czy bajka? Coline Tison Francja 2010

Bimbos, gangs, guérisseurs: rêve et cauchemars aux Philippines

reżyser: Coline Tison

dokumentalny, Francja, 2010, 58 min.

Na Filipinach z dala od ekskluzywnych kurortów turystycznych trwa krwawa wojna. Porachunki gangów, przemoc polityczna, częste używanie broni przez policję to obok pięknego słońca i ciepłych wód Oceanu Spokojnego wybuchowa mieszanka tworząca codzienność w tym kraju.

Senator Madrigal, którzy pochodzi z rodziny arystokratów, pragnie zmian. Planuje zostać prezydentem Filipin i zrewolucjonizować mentalnie swój naród. Jego polityczną przeciwniczką jest Elisa Khed, kobieta o wielkich ambicjach, która walczy o głosy wiejskiej społeczności. Obydwoje mają dość nierówności społecznej i nierządu, który panuje na najwyższych szczeblach władzy. Społeczeństwo wydaje się ich popierać. Choćby piękna top modelka Solène, która widzi więcej możliwości dla siebie na Filipinach niż w Europie. Jednak w kontrze do niej reżyser filmu COLINE TISON pokazuje inny świat - gangów. W Manili 19-letni Angels został łatwo wciągnięty przez świat narkotyków, haju i łatwych pieniędzy.

Film z cyklu: FILMOWE DOCHODZENIA

Najbliższe emisje

Reklama