⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego
  • Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego
  • Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego
  • Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego

Szok Dok

Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego

Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego Michael Oswald Wielka Brytania 2012

97% Owned

reżyser: Michael Oswald

seria dokumentalna, Wielka Brytania, 2012, 2x60 min.

Historia pieniądza jako narzędzia do wywoływania kryzysów światowych. Jak to działa? Kto za tym stoi? I czy możliwy jest "zdrowy pieniądz"?

Skąd pochodzą pieniądze? Kto je tworzy i kto decyduje o tym, jak są wykorzystywane? W końcu, co to wszystko oznacza dla milionów zwykłych ludzi, którzy cierpią, gdy system finansowy się zepsuje? "Fikcyjne bogactwo, czyli 97% niczego" to szokująca opowieść o wciąż nie do końca poznanych mechanizmach działania światowego systemu gospodarczego i finansowego. Twórcy dokumentu postanowili wyjaśnić wewnętrzne funkcjonowanie banków centralnych oraz procesu kreacji pieniądza i zaprezentować ten złożony problem z perspektywy Wielkiej Brytanii.

Najbliższe emisje

Reklama