⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Historia

FIDALIUM - KRÓLEWSKI ŹREBAK

reżyser: Jan-Michel Barjol

film dokumentalny, Francja, 1998, 60 min.

Historia wspaniałego konia o imieniu Fidalium Joly, potomka wielokrotnego mistrza, zdobywcy dwóch "Nagród Ameryki", zmarłego w 1993 roku Tidalium Pelo.

Fidalium Joly urodził się już po śmierci swojego znakomitego ojca. Od pierwszych dni życia wiązano z nim ogromne nadzieje. Jednak zasady rządzące genetyką są nie przewidywalne - młody Fidalium mógł odziedziczyć po sławnym przodku wszystkie jego najlepsze cechy, lub też nie odtworzyć żadnej z nich. Jedno było pewne: zanim źrebak zostanie gwiazdą torów wyścigowych, czekają go lata pracy, wiele godzin ćwiczeń i wyrzeczeń. Fidalium miał do dyspozycji najlepszych trenerów. Jednak żadnemu z nich nie udawało się doprowadzić go do olimpijskiej formy. Wszystko zmieniło się w dniu, w którym Fidalium po raz pierwszy wystartował w biegu z przeszkodami...

Najbliższe emisje

Reklama