⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • FELLINI OPOWIADA
  • FELLINI OPOWIADA

 

FELLINI OPOWIADA

reżyser: Paquito Del Bosco

film dokumentalny, Włochy, 2000, 55 min.

Federico Fellini opowiada o swoich filmach.

Federico Fellini, jeden z największych artystów w historii kina, stawiany w rzędzie obok Ingmara Bergmana i Louisa Buñuela, żył w latach 1920-93. Ten włoski reżyser i scenarzysta był czterokrotnie nagrodzony na festiwalu w Cannes, m.in. za "Rzym", "La Stradę, "Noce Cabirii", "Wywiad" i dziewięciokrotnie nominowany do Oscara za takie filmy, jak "La Strada", "Słodkie życie", "Osiem i pół" czy "Amarcord". W 1993 roku, kilka miesięcy przed śmiercią, otrzymał Nagrodę Akademii za całokształt twórczości. Grali u niego Marcello Mastroianni, Claudia Cardinale, Giulietta Masina, Anouk Aimée, Anita Ekberg.

Dokument włoskiej produkcji "Fellini opowiada" pomaga przede wszystkim zrozumieć reżysera i jego geniusz. Reżyser wnika w życie i umysł tej wybitnej postaci, gdy reaguje spontanicznie na pytania dziennikarzy z mieszanką bezgranicznej ciekawości, szczerości i ogromnego poczucia humoru. Te dokumentalne spotkania z Federico Fellinim, będące zaskakującymi lekcjami życia, są prawdziwą gratką dla tych, którzy znali go i cenili jego twórczość. Ci, którzy spotkają Felliniego po raz pierwszy, zaczną zdawać sobie sprawę, że ten człowiek był tak nadzwyczajny, jak jego filmy.

Film wzbogacono muzyką Nino Roty, jednego z najwybitniejszych twórców współczesnej muzyki filmowej, bliskiego współpracownika Felliniego.

Najbliższe emisje

Reklama