⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

Fabryka Wolność

reżyser: Maciej Walczak

film dokumentalny, Polska, 2007, 49 min.

Historia grupy bezdomnych, których do ruin opuszczonej fabryki sprowadziły rozmaite życiowe problemy.

Choć każdy z nich ma własną definicję wolności, to wszyscy traktują ją jako najwyższą wartość. Są indywidualistami, zajmują osobne miejsca na terenie fabryki, jednak żyją razem. Dzielą się wszystkim co posiadają, kierując się stworzonym przez siebie zbiorem zasad. I mimo niezwykle trudnych warunków, nie mając prądu, wody czy ogrzewania, czują się szczęśliwi. Niektórzy już odeszli z opuszczonych ruin, znaleźli inne domy, rozpoczęli nowe życie. Jednak oni także jako najwspanialszy czas wspominają lata spędzone w fabryce.

MACIEJ WALCZAK, jest operatorem filmowym i telewizyjnym. Poza dokumentami tworzył również reportaże i teledyski. Nad "Fabryką Wolność" pracował trzy lata. Mieszkańcy opuszczonego budynku są ostrożni, do każdego podchodzą sceptycznie. Jednak dzięki zdobytemu zaufaniu udało mu się zrealizować niezwykły obraz, pokazujący życie tej unikalnej wspólnoty.

Najbliższe emisje

Reklama