Filmy podobne

poniedziałek, 24.02 23:00
poniedziałek, 2.03 01:00
piątek, 6.03 19:00
niedziela, 8.03 18:00
niedziela, 8.03 19:55
-
-

Galeria

  • Ella Fitzgerald - głos czysty jak łza

Biografie

Ella Fitzgerald - głos czysty jak łza

Ella Fitzgerald - głos czysty jak łza Ella Fitzgerald - głos czysty jak łza Ella Fitzgerald - głos czysty jak łza Katja Duregger Niemcy 2016

Ella's Voice

reżyser: Katja Duregger

film dokumentalny, Niemcy, 2016, 52 min.

Wciągający dokumentalny portret jednej z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w historii, nazywanej "pierwszą damą piosenki" - Elli Fitzgerald.

"Nie wiedziałem jak dobre tworzymy piosenki do chwili, gdy zaczęła je śpiewać Ella" - miał o niej powiedzieć Ira Gershwin, słynny amerykański autor tekstów. Była ucieleśnieniem amerykańskiego snu o wielkim sukcesie, który przychodzi jeśli tylko bardzo się go pragnie. Pierwsze muzyczne kroki stawiała już jako 17-latka. W pożyczonej sukience i za dużych butach zjawiła się w drzwiach Apollo Theater, gdzie właśnie odbywał się konkurs wokalny. Wykonała dwa utwory swojej ulubionej Connee Boswell i to wystarczyło, aby olśnić jurorów. Tam też wypatrzył ją kompozytor i pianista Tiny Bradshaw, a potem wszystko potoczyło się szybko. Jak nieśmiałej dziewczynce z biednej murzyńskiej rodziny, udało się wspiąć na sam szczyt i zostać "pierwszą damą piosenki"? W dokumencie "Ella Fitzgerald - głos czysty jak łza" na temat jej fenomenu wypowiedzą się gwiazdy jazzu, historycy i liczni przyjaciele.

Najbliższe emisje

Reklama