Galeria

  • Eliot Ness kontra Al Capone
  • Eliot Ness kontra Al Capone

 

Eliot Ness kontra Al Capone

Eliot Ness kontra Al Capone Eliot Ness kontra Al Capone Eliot Ness kontra Al Capone Patrick Jeudy Francja 2009

Eliot Ness contre Al Capone

reżyser: Patrick Jeudy

film dokumentalny, Francja, 2009, 53 min.

Ich drogi nigdy nie powinny były się przeciąć. Ich losy nie powinny były się spleść. Lecz czasem rzeczywistość jest dziwniejsza od fikcji. Tak przedstawia się relacja gangstera wszech czasów Ala Capone'a i Eliota Nessa, agenta FBI.

Eliot Ness już od początku kariery zapowiadał się na wybitnego agenta. Nie dość, że jego charakter odzwierciedlał ambicje, etykę i metody pracy FBI, to na dodatek był ogromnego wzrostu. Do dziś Ness jest inspiracją dla niezliczonej ilość filmowych historii o oddanych sprawie i prawych amerykańskich policjantach. Al Capone to z kolei legendarna postać świata zorganizowanej przestępczości i gangster wszech czasów. Antybohater, który swego czasu uosabiał strach, korupcję i zabójstwa na zlecenie.

Życie Nessa i Capone'a posłużyło za kanwę wielu hollywoodzkich produkcji, lecz ich prawdziwa historia nigdy nie została opowiedziana. Może dlatego, że jest zbyt nieprawdopodobna. "Eliot Ness kontra Al Capone" Patricka Jeudy'ego to swoiste połączenie thrillera z filmem dokumentalnym, gdzie dobro ściera się ze złem. Autor opowiada o walce między Nietykalnymi - oddziałem FBI - a zorganizowaną przestępczością. Walce, w efekcie której jeden z największych mafiozów świata paradoksalnie został skazany za oszustwa podatkowe na 12 lat więzienia.

Najbliższe emisje

Reklama