⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

ELI LILLY - NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI GEORGE'A BUSHA

film dokumentalny, Francja, 2003, 26 min.

Czy w Stanach Zjednoczonych są przedsiębiorstwa, którym polityczne powiązania zapewniają bezkarność? Autorzy filmu twierdzą, że tak.

Setki amerykańskich rodzin od lat walczą o rozpoczęcie procesu przeciwko firmie farmaceutycznej Eli Lilly, producentowi Prozaca. Oskarżają ją o sprzedawanie szczepionek dla dzieci, które podobno zawierają toksyczną substancję mogącą powodować skutki uboczne. Po podaniu specyfiku u niektórych dzieci zaobserwowano zachowania, które lekarze określili jako autystyczne.

Jednak wygląda na to, że trudno będzie wszcząć dochodzenie, gdyż firma jest jednym z większych "sponsorów" partii republikańskiej. Ponadto, Bush senior pracował na wysokim stanowisku dla Eli Lilly po odejściu z CIA w 1977 roku, a zarządzający budżetem Białego Domu Mitch Daniels był kiedyś wiceprezesem w departamencie strategicznym tej firmy. Choć w Stanach Zjednoczonych o skandalu pisał "Washington Post", zagraniczne media wspominały o nim marginalnie. Tymczasem, według autorów filmu, to jedna z największych afer politycznych w historii USA.

Najbliższe emisje

Reklama