⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

poniedziałek, 28.09 10:00
poniedziałek, 28.09 22:00
poniedziałek, 28.09 23:00
wtorek, 29.09 02:00
-
-

Galeria

  • EKSPEDYCJE NAZISTÓW
  • EKSPEDYCJE NAZISTÓW
  • EKSPEDYCJE NAZISTÓW

Historia

EKSPEDYCJE NAZISTÓW

EKSPEDYCJE NAZISTÓW EKSPEDYCJE NAZISTÓW EKSPEDYCJE NAZISTÓW Jürgen Czwienk, Georg Graffe Niemcy 2004

Die Expeditionen der Nazis - Abenteuer und Rassenwahn im Dritten Reich

reżyser: Jürgen Czwienk, Georg Graffe

film dokumentalny, Niemcy, 2004, 49 min.

W latach 30-tych Adolf Hitler chełpił się najnowszymi zdobyczami technologicznymi niemieckich inżynierów. Na corocznych spotkaniach w Norymberdze floty bombowców huczały nad podniesionymi w górę głowami wiernych i zachwyconych członków partii nazistowskiej. System obrony gwarantował bezpieczeństwo Trzeciej Rzeszy na całej jej długości i szerokości oraz potwierdzał wielkość.

W żyłach tego niemieckiego organizmu państwowego można było wyczuć pulsujący rytm różnych, o wiele starszych wierzeń i poglądów od filozofii, która powołała do życia partię nazistowską, oraz, co najważniejsze, miały wpływ na człowieka, który był prawą ręką samego Adolfa Hitlera - Heinricha Himmlera, szefa SS. Te wierzenia nie miały nic wspólnego z technologią. Były interesującą mieszanką starożytnych mitów krzyżackich, wschodniego mistycyzmu i późnej XIX-wiecznej antropologii. Stanęły u podstaw imperium SS, które stworzył Himmler i które stało się najbardziej zabójcze wśród organizacji nazistowskich. Te wierzenia dały także początek ekspedycji nazistów do Tybetu pod koniec lat 30-tych.

Najbliższe emisje

Reklama