⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

Ekran z Bratkiem

Ekran z Bratkiem Ekran z Bratkiem Ekran z Bratkiem Sławomir W. Malinowski Polska 2009

reżyser: Sławomir W. Malinowski

film dokumentalny, Polska, 2009, 50 min.

"Ekran z Bratkiem" był jednym ze sztandarowych programów "Telewizji Dziewcząt i Chłopców". Gościł na antenie ponad ćwierć wieku.

W programie zajmowano się wszystkim, co dotyczyło życia młodych widzów, poczynając od szkoły aż po najdalsze marzenia. Nie pełnił roli mentora, lecz przyjaciela, dyskretnego doradcy inspirującego do działania, przekonującego, że nawet najskrytsze marzenia mogą się ziścić przy odpowiedniej determinacji i konsekwencji. Uczył także odpowiedzialności, aktywności, szacunku do ojczyzny i ludzi, zwłaszcza starszych i chorych. Bawił się z widzami podpowiadając niezwykłe wyprawy w poszukiwaniu skarbów - pamiątek polskiej kultury i historii oraz niezwykłych cudów przyrody. Stworzył także największą szkołę futbolu, którą prowadził Jacek Gmoch. Jego prezentacje były tak dobre, że PZPN zalecił ich oglądanie trenerom niższych klas jako materiał poglądowy do szkolenia. Nieodłącznym elementem były filmy nadawane w każdym odcinku "Ekranu z Bratkiem". Do najczęściej emitowanych należały tzw. "Bahdaje", seriale realizowane na podstawie powieści Adama Bahdaja przez Stanisława Jędrykę.

CZYTAJ BLOGI PODRÓŻNICZE PLANETE+

Najbliższe emisje

Reklama