⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Ekolog idzie na wojnę
  • Ekolog idzie na wojnę
  • Ekolog idzie na wojnę

 

Ekolog idzie na wojnę

Ekolog idzie na wojnę Ekolog idzie na wojnę Ekolog idzie na wojnę Ron Colby USA 2008

Pirate for the Sea

reżyser: Ron Colby

film dokumentalny, USA, 2008, 101 min.

Paul Watson wybrał żywot morskiego pirata. Zamiast jednak rabować bogactwa, bezkompromisowo walczy o ich ocalenie. Oto opowieść o założycielu organizacji Sea Shepherd, która w obronie środowiska morskiego stoczyła niejedną kampanię na otwartych wodach.

Był najmłodszym z założycieli kanadyjskiego oddziału Greenpeace, ale później został z niego usunięty za "zbytnie zaangażowanie". Niezrażony tym Paul Watson założył w 1977 roku własną organizację Sea Shepherd Conservation Society i wypowiedział prawdziwą wojnę morskim kłusownikom. Watson i jego zwolennicy starają się unikać przemocy, ale nieraz już zostali zmuszeni do radykalnej konfrontacji. Sami są gotowi stawiać czoła kłusownikom, wiele razy interweniowali przeciw nielegalnymi połowom wielorybów, fok i rekinów. Do dzisiaj statki Sea Shepherd zatopiły już niezliczone jednostki wielorybników, na 10 lat powstrzymały polowania na foki, skutecznie oparły się łowom u wybrzeży Wysp Brytyjskich i powstrzymały masakrę delfinów na wodach wokół Japonii. "Pirate for the Sea" to opowieść o romantycznych awanturnikach, którzy etos piractwa uczynili sposobem walki o zachowanie bogactwa mórz.

Najbliższe emisje

Reklama