DZIKA POLSKA: UJŚCIE WSZYSTKICH PTAKÓW

DZIKA POLSKA: UJŚCIE WSZYSTKICH PTAKÓW DZIKA POLSKA: UJŚCIE WSZYSTKICH PTAKÓW DZIKA POLSKA: UJŚCIE WSZYSTKICH PTAKÓW Dorota Adamkiewicz Polska 2009

Dzika Polska

reżyser: Dorota Adamkiewicz

film dokumentalny, Polska, 2009, 10 x 25 min.

"Dzika Polska" to cykl filmów przyrodniczych o tym, jak wcielić się w żółwia błotnego i przemierzać mokradła przy akompaniamencie śpiewu najrzadziej występującego ptaka wróblowatego Europy, skakać z Kozicą po tatrzańskich stokach, odnajdywać nietoperze w piwnicy z kartoflami, sowy w kościele, a z wieży kościelnej śledzić rysie, popłynąć na polski Pacyfik, być u dzikiej klempy łosia na imieninach oraz pogłaskać owczarka, który bez rozlewu krwi radzi sobie z wilkami.

Wiosenne wody rozlane są po horyzont zasłoniony chmurami ptaków. Jedyne skrawki lądu to żeremia bobrowe, na których dzikie gęsi budują swoje gniazda, i małe błotniste wysepki, o które współzawodniczą dziesiątki innych ptaków. Do tych uroczysk potrafią dotrzeć tylko najbardziej doświadczeni przewodnicy, którzy w Parku Narodowym Ujście Warty spędzili długie lata, a na jego wodach przeżyli niejedną dramatyczną przygodę.

Najbliższe emisje

Reklama