DZIKA POLSKA: STUDNIA PEŁNA NIETOPERZY

DZIKA POLSKA: STUDNIA PEŁNA NIETOPERZY DZIKA POLSKA: STUDNIA PEŁNA NIETOPERZY DZIKA POLSKA: STUDNIA PEŁNA NIETOPERZY Dorota Adamkiewicz Polska 2007

reżyser: Dorota Adamkiewicz

film dokumentalny, Polska, 2007, 10 x 25 min.

"Dzika Polska" to cykl filmów przyrodniczych o tym, jak wcielić się w żółwia błotnego i przemierzać mokradła przy akompaniamencie śpiewu najrzadziej występującego ptaka wróblowatego Europy, skakać z Kozicą po tatrzańskich stokach, odnajdywać nietoperze w piwnicy z kartoflami, sowy w kościele, a z wieży kościelnej śledzić rysie, popłynąć na polski Pacyfik, być u dzikiej klempy łosia na imieninach oraz pogłaskać owczarka, który bez rozlewu krwi radzi sobie z wilkami.

Są takie studnie, z których łatwiej niż wody jest nabrać... nietoperzy. Przynajmniej zimą, gdy wśród cembrowin szukają schronienia i zapadają w sen. Badacze tych zwierząt nie wyciągają ich stąd wiadrami, ale z najwyższą ostrożnością opuszczają się ku nim na linach, by policzyć i określić gatunki tych zimowych rezydentów. Znajdują nietoperze też w dawnych bunkrach, twierdzach, zakamarkach mostów i w wiejskich piwnicach, poznając ich zaskakujące zwyczaje.

Najbliższe emisje

Reklama