DZIKA POLSKA: OCEANIĄ PRZEZ PACYFIK

DZIKA POLSKA: OCEANIĄ PRZEZ PACYFIK DZIKA POLSKA: OCEANIĄ PRZEZ PACYFIK DZIKA POLSKA: OCEANIĄ PRZEZ PACYFIK Dorota Adamkiewicz Polska 2007

Dzika Polska

reżyser: Dorota Adamkiewicz

film dokumentalny, Polska, 2007, 10 x 25 min.

"Dzika Polska" to cykl filmów przyrodniczych o tym, jak wcielić się w żółwia błotnego i przemierzać mokradła przy akompaniamencie śpiewu najrzadziej występującego ptaka wróblowatego Europy, skakać z Kozicą po tatrzańskich stokach, odnajdywać nietoperze w piwnicy z kartoflami, sowy w kościele, a z wieży kościelnej śledzić rysie, popłynąć na polski Pacyfik, być u dzikiej klempy łosia na imieninach oraz pogłaskać owczarka, który bez rozlewu krwi radzi sobie z wilkami.

Badawczy statek Oceania, zamiast jak zwykle na Spitsbergen, zawija na polski Pacyfik. To wciąż tajemniczy fragment Zatoki Gdańskiej. Badacze z Instytutu Oceanologii PAN zbadają jego wody i dno, dążąc do utworzenia pierwszego w Polsce podmorskiego rezerwatu. Starają się przede wszystkim poznać życie rozkwitające pomiędzy ziarnami piasku, a jest to dziwny i kolorowy świat jakby z innej planety.

Najbliższe emisje

Reklama