DZIEJE SEKSAPILU

reżyser: Mont Tombleson

film dokumentalny, 1999, 52 min.

Seksapil, to "coś", co pomaga uwodzić, ewoluuje wraz z modą i społeczeństwem. Pojmowany może być na różne sposoby nie tylko przez przedstawicieli odmiennych kultur, ale także środowisk.

Bardzo trudno jest zdefiniować seksapil, tak jak trudno jest jasno wytłumaczyć, dlaczego ktoś wydaje się bardziej pociągający niż przeciętni ludzie. Można jednak wskazać kilka elementów wyglądu i zachowań, które uważane są za seksowne. Podobnie jak u innych żywych istot, dobra prezencja odgrywa u człowieka ważną rolę w uwodzeniu, ale ten ostatni bardziej niż inne stworzenia potrafi zmieniać swój wygląd.

Gdy chce oczarować drugą osobę, musi jednak pamiętać, że sama uroda nie wystarczy, by wzbudzić długotrwałe zainteresowanie. Znaczenie może mieć także intelekt, charakter, pozycja społeczna, czy też dostatek materialny. Wygląd i zachowania uważane za seksowne zmieniają się wraz z upływem lat. Jeszcze na początku XX wieku strój odkrywający kobiece kostki uważano za prowokację seksualną. Po stu latach nie robi to już żadnego wrażenia.

Posługując się materiałami archiwalnymi autorzy filmu przypominają, jak ewoluował seksapil od początku historii kina.

Najbliższe emisje

Reklama