Galeria

  • DROGOWY ODDZIAŁ ŚLEDCZY
  • DROGOWY ODDZIAŁ ŚLEDCZY

 

DROGOWY ODDZIAŁ ŚLEDCZY

Crash Investigation Unit

film dokumentalny, Nowa Zelandia, 2007, 5 x 43 min.

Każdego roku na australijskich drogach śmierć ponosi ponad 1 500 ludzi, a kolejnych kilka tysięcy odnosi obrażenia. Analizą wypadków lokomocyjnych zajmuje się zespół wyspecjalizowanych funkcjonariuszy policji - Drogowy Oddział Śledczy.

Zadaniem stojącym przed Drogowym Oddziałem Śledczym, czyli C.I.U. (Crash Investigation Unit) jest przestudiowanie okoliczności, które prowadzą do wypadków. Jego praca służy też określeniu emocjonalnego wpływu, jaki drogowe kraksy wywierają na uczestnikach oraz ich rodzinach.

Dokument poświęcony pracy australijskich mundurowych powstał dzięki współpracy z jednostką policji z Sydney. Filmowcy towarzyszyli funkcjonariuszom przez 8 miesięcy, śledząc ich działania od momentu wezwania do wypadku aż po zamknięcie sprawy. Przyglądali się śledztwom nad rozmaitymi incydentami - od potrąceń po ogromne karambole. Efektem tych starań jest wnikliwy wgląd w pracę C.I.U., który w połączeniu z rekonstrukcjami kraks, daje niezwykłą możliwość przyjrzenia się metodom funkcjonowania tej formacji.

Najbliższe emisje

Reklama