DON KING - BIOGRAFIA NIEAUTORYZOWANA

reżyser: David Farring

film dokumentalny, USA, 1992, 54 min.

Niniejszy film prezentuje karierę Dona Kinga, jednego z największych organizatorów walk bokserskich w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

Don King zajmuje się przygotowywaniem mistrzostw świata w wadze ciężkiej. Jest jedną z najsilniejszych osobistości świata sportu. Sposobem ubierania się przypomina raczej szefów mafii, niż sportowców: na każdym palcu sygnet, na szyi łańcuch z diamentami...

Organizował walki mistrzów, wśród których znaleźli się Muhammad Ali, George Foreman, czy Mike Tyson. To on zadecydował o sprzedaży mistrzostw świata w boksie największym kasynom w Las Vegas, to także on wymyślił dodatkowe opłaty za oglądanie retransmisji walk z mistrzostw za pośrednictwem telewizji kablowej.

Jego reputacja nie jest nieskazitelna. W 1967 roku został skazany na cztery lata więzienia za nieumyślne zabójstwo, a w 1985 roku oskarżono go o dokonywanie oszustw podatkowych. Film wykorzystuje archiwalne wywiady przeprowadzone z Donem Kingiem, wielkie walki, które stały się skandalami oraz przypomina zatargi Kinga z policją.

Najbliższe emisje

Reklama