Filmy podobne

niedziela, 16.12 19:00
wtorek, 18.12 13:20
sobota, 22.12 01:00
sobota, 22.12 20:20
-
-

Biografie

Dietrich i Garbo - dwie boginie kina

Dietrich i Garbo - dwie boginie kina Dietrich i Garbo - dwie boginie kina Dietrich i Garbo - dwie boginie kina Marie-Christine Gambart Francja 2014

Dietrich - Garbo, the angel and the divine

reżyser: Marie-Christine Gambart

film dokumentalny, Francja, 2014, 52 min.

Dwie niekwestionowane ikony kina oraz uosobienia kobiecego piękna i seksapilu w porywającym filmie biograficznym "Dietrich i Garbo - dwie boginie kina".

Tajemnicza piękność, Greta Garbo była ucieleśnieniem połączenia siły i wdzięku. Filmy z jej udziałem, takie jak: "Słowik hiszpański", "Symfonia zmysłów", "Ludzie w hotelu" przeszły do historii kina. Gwiazda skrzętnie chroniła swą prywatność, przez co do dziś niewiele wiemy o jej orientacji seksualnej. Marlena Dietrich to femme fatale, zmysłowa kobieta - wamp. Przedstawiała nowy typ osobowości: namiętnej, idącej z duchem czasu, wyzwolonej z więzów rygoryzmu obyczajowego, podążającej za głosem serca kobiety. Dietrich wychodziła poza narzucone schematy, dzięki czemu stworzone przez nią postaci odznaczały się ogromnym bogactwem cech: były równocześnie delikatne i wulgarne, czułe i oschłe. Obie uchodziły za największe gwiazdy przedwojennego kina, które najmocniej wpłynęły na erotyczną wyobraźnię widzów. Historia dwóch, różnych jak ogień i woda, legend amerykańskiej kinematografii.

Najbliższe emisje

Reklama