⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • DEPARDIEU - ŻYCIE NA WYSOKICH OBROTACH
  • DEPARDIEU - ŻYCIE NA WYSOKICH OBROTACH

 

DEPARDIEU - ŻYCIE NA WYSOKICH OBROTACH

Gerard Depardieu

reżyser: Jean-Claude Guidicelli

film dokumentalny, Francja, 2000, 52 min.

Podążając krok w krok za Gérardem Depardieu odkrywamy nieznane dotychczas wcielenia aktora: Gérarda zabawnego, Gérarda wrażliwego, Gérarda nienasyconego.

Niestrudzony francuski gwiazdor nagrywał właśnie trzy filmy jednocześnie: "Nędzników" w reżyserii Josée Dayana, "102 Dalmatyńczyków" Kevina Limy i reżyserowany przez Rolanda Joffego obraz "Vatel". Twórcy dokumentu podążają za nim przez kilka miesięcy z Londynu do Pragi i z Paryża do jego domu w Château de Tigné. W swojej posiadłości w Anjou, spokojnej przystani, opowiada o pierwszych krokach stawianych na deskach teatru i planie filmowym, o swoich przekonaniach i wątpliwościach, o tożsamości i o dzieciństwie, które nie należało do najszczęśliwszych. Jego ojciec był analfabetą, a Gérard w wieku 12 lat uciekł ze szkoły. Mieszkał z prostytutkami, kradł samochody i spędził nawet 3 tygodnie w więzieniu. W swoim życiu kilkakrotnie zmieniał nazwiska. Dobra passa zaczęła się w 1965 roku, gdy przyjechał do Paryża. Występował na deskach Theatre Nationale Populaire i w teatrze objazdowym Cafe de la Gare razem z Patrickiem Dewaere i Miuo-Miou. Potem przyszła kolej na role filmowe: "Siedem śmierci na receptę", "Danton", "Powiedz, że ją kocham", "Cukier", "Ostatnie metro". W swojej karierze zagrał w ponad 150 filmach. Ten jeden z najbardziej utytułowanych aktorów francuskich stał się także międzynarodową gwiazdą. Z dziesiątek nagród (Złoty Glob, Emmy, Cezar, BAFTA) do najważniejszych należy nominacja do Oscara i Złota Palma w Cannes za rolę Cyrano de Bergeraca.

Najbliższe emisje

Reklama