Galeria

  • DEF LEPPARD. BEZ ZAHAMOWAŃ
  • DEF LEPPARD. BEZ ZAHAMOWAŃ

 

DEF LEPPARD. BEZ ZAHAMOWAŃ

Def Leppard

film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2009, 41 min.

"Pod sceną panowała Sodoma i Gomora - 60 nagich dziewczyn, zupełnie rozebranych" - tak koncerty Def Leppard wspomina dziennikarz muzyczny Ross Halfin. Dokument poświęcony brytyjskim herosom hard rocka jest opowieścią o zespole, który sięgnął szczytów popularności oraz w pełni poznał plusy i minusy rockowego stylu życia.

Def Leppard był najpopularniejszym zespołem rockowym lat 80. Powstała w brytyjskim Sheffield w 1977 roku hard rockowa formacja zapełniała całe stadiony, sprzedawała miliony płyt, a o zakulisowych ekscesach jej członków krążyły legendy. Komercyjnych szczytów Anglicy sięgnęli w 1987 roku, gdy ich czwarty album studyjny "Hysteria" znalazł ponad 65 milionów nabywców na całym świecie.

"Gdy jesteś drugim największym wykonawcą na świecie, tuż po Michaelu Jacksonie, a pojawiłeś się zupełnie znikąd, to nie możesz pozostać skromnym i zrównoważonym. To niemożliwe!" - wspomina dziś tamte czasy wokalista Def Leppard Joe Elliott. Faktem jest, że w ślad za sławą i splendorem za zespołem ciągnęły się kłopoty. Alkoholowe ekscesy, problemy z narkotykami, konflikty wewnątrz grupy, które nie oszczędziły Def Leppard nawet w trakcie ich niedawnej ogólnoświatowej trasy. W Ameryce Północnej wiele koncertów odwołano z powodu "nieprzewidzianych trudności". Właśnie w tamtym czasie powstał ten dokument - filmowy portret jednej z najbardziej niesfornych grup rockowych w historii.

Najbliższe emisje

Reklama