⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Historia

DALEKO OD WIETNAMU

reżyser: Resnais, William Klein, Joris Ivens, Agnes Varda, Claude Lelouch, Jean-Luc Godard

film dokumentalny, Francja, 1967, 112 min.

Niniejszy film to jedyny francuski dokument ukazujący reakcje we Francji, Europie, a także Stanach Zjednoczonych na wojnę w Wietnamie.

Został zrealizowamny jako ciąg połączonych ze sobą krótkometrażowych filmów, z których każdy zrealizowany jest w innym stylu. Pokazują one wojnę w Wietnamie z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych i Viet-kongu, ruchy protestacyjne w USA i we Francji, zdjęcia archiwalne z działań wojennych, wystąpienie Fidela Castro i żony Normana Morrisona (pastora, który dokonał samospalenia przed Pentagonem jako wyraz protestu przeciwko wojnie).

Niniejszy dokument był swego czasu wyświetlany w salach kinowych, ale jego projekcję wstrzymano po dwóch zamachach bombowych w kinach, gdzie był pokazywany. Emisja tego filmu w kanale PLANETE stanowi pierwszą jego emisję telewizyjną od czasów jego powstania.

Najbliższe emisje

Reklama