© Addsum dla Domo+

Filmy podobne

czwartek, 9.04 02:50
czwartek, 9.04 06:45
czwartek, 9.04 07:50
czwartek, 9.04 17:00
czwartek, 9.04 18:00
-
-

Galeria

  • Daleko od miasta
  • Daleko od miasta
  • Daleko od miasta
  • Daleko od miasta
  • Daleko od miasta
  • Daleko od miasta

Serie

Daleko od miasta

seria dokumentalna, Polska, 2014, 16 x 25 min.

Ciągły pośpiech, korki, hałas, korporacyjny pęd. Coraz więcej zarabiamy, więcej wydajemy, musimy coraz więcej pracować. Brak czasu na książkę, na spacer, a nawet na chorobę! Brak chwili na zatrzymanie się i spotkanie z samym sobą. Dziś luksusem jest cisza i spokój. A to można znaleźć z dala od miasta lub w nowej autorskiej produkcji Domo+ "Daleko od miasta".

Zapomnieć o hałasie, wielkomiejskim pędzie, wysokich cenach, ciasnocie mieszkań, korkach. Odetchnąć pełną piersią i zająć się... no właśnie - czym? Ci, którzy są zmęczeni miastem i związanym z nim tempem życia, dzielą się na dwie grupy. Z jednej strony to marzyciele, z drugiej zaś to ludzie, którzy swoje marzenia przekuwają w rzeczywistość. Gospodyni programu Natalia Sosin postanowiła odwiedzić byłych mieszczuchów, którzy podjęli odważną decyzję i układają sobie życie na nowo - daleko od miasta. Co robią? Jak zarabiają na utrzymanie? Czy nie brakuje im miejskich atrakcji? I czy życie na wsi to sielanka? A może nieustanna praca?To tylko kilka z wielu pytań, które zada bohaterom swojego programu.

Wśród osób, które odwiedzi prowadząca jest m.in. Wojtek, w poprzednim życiu warszawski architekt pracujący w branży projektowej i reklamowej. Pracoholik zaniedbujący zdrowie. Dziś mieszka w małym domku w wiosce na Podlasiu, gdzie żyje zgodnie z rytmem przyrody i produkuje ekologiczne dżemy "Owocowy Dom". Natalia zawita także do Asi, byłej brokerki, mieszkającej w Warszawie. Zmęczona tempem życia stolicy i związanym z nim stresem, postanowiła zlikwidować własną firmę i wynieść się - na Warmię. Nie mając pojęcia o rolnictwie zajęła się uprawą lawendy. Tak powstało Lawendowe Pole, które rośnie już 12 lat. Widzowie poznają także Krystynę i Artura. Ona - specjalistka od PR-u w wielkiej korporacji, on - właściciel agencji reklamowej. W letnim domu na Warmii spędzali coraz więcej czasu "ładując baterie", które coraz szybciej wyczerpywały się w warszawskich biurach. W końcu wynieśli się na dobre, wyremontowali starą stodołę koło domu, a na terenie koło niej założyli - po kilku rolniczych porażkach - Glendorię, luksusowy kamping.

Natalia Sosin - dziennikarka, w mediach od ponad dekady. Była redaktor naczelna i współtwórczyni polskiej wersji językowej europejskiego magazynu internetowego cafebabel.com, była dziennikarka redakcji zagranicznej i prezenterka Polsatu ("Światowidz", "To był dzień na świecie"). Obecnie w redakcji internetowej foch.pl i gazeta.pl. Współpracowała z wieloma redakcjami zagranicznymi, w tym TV Arte i francuskim ELLE, jej artykuły były publikowane miedzy innymi w "Courrier International", "La Stampa", "Die Zeit" i "The New York Times". Stypendystka IVLP amerykańskiego Departamentu Stanu. Prywatnie - człowiek z lasu. Kocha zwierzęta, ciszę, samotność i spacery bez celu. Woli słuchać niż mówić. Odnawia meble, dając drugie życie znajdom ze śmietnika. Po sześciu latach pracy w telewizji Polsat uznała, że brakuje w jej życiu życia, dlatego odeszła.

Najbliższe emisje

Reklama