Galeria

  • Dalej niż daleko
  • Dalej niż daleko
  • Dalej niż daleko
  • Dalej niż daleko
  • Dalej niż daleko
  • Dalej niż daleko

 

Dalej niż daleko

Dalej niż daleko Dalej niż daleko Dalej niż daleko Delphine Aurès Francja 2009

Loin du monde

reżyser: Delphine Aurès

seria dokumentalna, Francja, 2009, 5x53 min.

Czy w świecie pochwyconym w sieć globalnej komunikacji są jeszcze miejsca odludne? Okazuje się, że z dala od wielkich aglomeracji, na krańcach globu wciąż trwają maleńkie społeczności, potrafiące obejść się bez technologicznych udogodnień, urzędów pocztowych, supermarketów, przychodni lekarskich czy publicznego transporty. O ich niezwykłym życiu opowiada serial "Dalej niż daleko".

DELPHINE AURÈS znana jest jako reportażystka i przewodniczka polarnych ekspedycji. Tym razem ta ambitna Francuzka udaje się w miejsca rozsiane po całej Ziemi. Celem jej podróży są odległe wyspy, na których - jak gdyby na przekór wszystkiemu - mieszkają ludzie, cieszący się spokojem i zupełnie odmiennym niż normalny rytmem życia.
Dzięki twórcom filmu widzowie odwiedzą: zamieszkałe przez sześciuset ludzi wyspy Chatham na Oceanie Spokojnym - najpilniej strzeżony sekret Nowej Zelandii, tajemnicze wyspy Tokara, z istnienia których nie zdaje sobie sprawy większość Japończyków, Falklandy-Malwiny - brytyjska posiadłość pod nosem Argentyny, archipelag Aleutów, złożony z blisko trzystu wysp, rozsypanych pomiędzy Alaską a Kamczatką, pełnych wulkanów i gór oraz równie nieprzyjazną człowiekowi wyspę Unalaskę, na skraju Alaski, utrzymująca się z połowów halibuta. W każde z tych miejsc trafimy wraz z Delphine Aurès i jej ekipą, aby poznać codzienne życie niewielkich grup mieszkańców, a także przekonać się czym jest prawdziwa odludność.

Film z cyklu: SPOŁECZEŃSTWO

Podróż po Falklandach (1/5)
Wizyta w Ittoqqotoormiit (2/5)
Archipelag skarbów (3/5)
Babie lato na Aleutach (4/5)
Wyspa pochylonych drzew (5/5)

Najbliższe emisje

Reklama