⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

poniedziałek, 21.09 02:25
-
-

Galeria

  • Co kosmos robi z ludzkim ciałem?
  • Co kosmos robi z ludzkim ciałem?

Nauka i technika

Co kosmos robi z ludzkim ciałem?

Homo Spatius

film dokumentalny, Francja, 2018, 52 min.

Czy problemem w długich podróżach w kosmos są statki kosmiczne i ich napędy, czy może jednak czynnik ludzki? Jak podróże pozaziemskie oddziałują na ciała kosmonautów? Na to pytanie stara się opowiedzieć grono ekspertów.

Przyspieszone starzenie, zanik mięśni, spowolnione funkcje mózgu czy euforia - to tylko niektóre ze skutków ubocznych podróży kosmicznych, których przy każdej wyprawie doświadczają astronauci. Nasze ciała nie są odpowiednio przystosowane do opuszczania ziemskiej atmosfery jednak ludzka chęć eksploracji kosmosu jest silniejsza. W dokumencie dwunastu astronautów dzieli się swoimi doświadczeniami, a lekarze opowiadają o tym jak przygotowują ich do coraz dalszych wypraw w nieznane. Łącząc kosmiczną przygodę człowieka z eksploracją ludzkiego ciała, film ten oferuje unikalny wgląd w fizyczne i psychologiczne skutki podróży kosmicznych.

Najbliższe emisje

Reklama