Galeria

  • CHRISTA

 

CHRISTA

CHRISTA CHRISTA CHRISTA Sławomir W. Malinowski Polska 2010

reżyser: Sławomir W. Malinowski

film dokumentalny, Polska, 2010, 52 min.

Jego kreska była rozpoznawana przez wszystkie dzieci w kraju, a bohaterowie, których stworzył, zawładnęli wyobraźnią setek tysięcy maluchów. Janusz Christa od kilkudziesięciu lat należy do grona najwybitniejszych polskich twórców komiksów.

Kajtek i Koko, para sympatycznych przyjaciół, narodziła się w 1958 roku w gdańskiej popołudniówce "Wieczór Wybrzeża". Najpierw przez lata wędrowali po morzach i oceanach, po czym przesiedli się do rakiety kosmicznej, przemierzając pełne tajemnic i niezwykłych światów bezkresy kosmosu, na końcu osiedli w grodzie kasztelana Mirmiła przybierając rycerskie imiona: Kajko i Kokosz. Film "Christa" Sławomira W. Malinowskiego jest opowieścią o autorze tych rysunkowych historyjek, człowieku o niezwykłym poczuciu humoru, podobnie jak jego komiksy. Bawił się kadrem, sytuacją, słowem, a przy tym doskonale portretował bohaterów naigrywając się z otaczającej go rzeczywistości. To istne perełki, tym bardziej, że Janusz Christa był świetnym obserwatorem.

W filmie o swych artystycznych początkach, które miały miejsce jeszcze w szkole, opowie sam Janusz Christa. Zdradzi również małym reporterom, którzy odwiedzili go przed laty, skąd czerpie pomysły do swych opowieści. O samym Chriście będą opowiadali jego przyjaciele, wydawcy i wnuczka. W filmie znalazło się kilka niezwykłych, nigdy dotąd nie opowiadanych historii i anegdot.

Najbliższe emisje

Reklama