Filmy podobne

poniedziałek, 17.02 00:10
poniedziałek, 17.02 01:05
poniedziałek, 17.02 10:00
poniedziałek, 17.02 20:00
-
-

Galeria

  • CHMURY SŁUCHAJĄ SIĘ GWIAZD
  • CHMURY SŁUCHAJĄ SIĘ GWIAZD
  • CHMURY SŁUCHAJĄ SIĘ GWIAZD
  • CHMURY SŁUCHAJĄ SIĘ GWIAZD

Nauka i technika

CHMURY SŁUCHAJĄ SIĘ GWIAZD

CHMURY SŁUCHAJĄ SIĘ GWIAZD CHMURY SŁUCHAJĄ SIĘ GWIAZD CHMURY SŁUCHAJĄ SIĘ GWIAZD Lars Oxfeldt Mortensen Dania 2008

The Cloud Mystery

reżyser: Lars Oxfeldt Mortensen

film dokumentalny, Dania, 2008, 52 min.

Duński naukowiec Henrik Svensmark dzięki pionierskim eksperymentom w piwnicy swego domu w Kopenhadze rozwiązał tajemnicę wybuchów supernowej, oraz w jaki sposób zmiany na Słońcu wpływają na zmiany klimatyczne na Ziemi.

Henrik Svensmark odkrył nowy rodzaj procesów chemicznych w naszej galaktyce, które determinują wielkość chmur w atmosferze. Jego odkrycie stworzyło nowy paradygmat w meteorologii, przez co przyczyny globalnego ocieplenia muszą zostać zrewidowane. Twórcy filmu przez 10 lat dokumentowali walkę duńskiego naukowca, by znaleźć fizyczny dowód na to, co napędza zmiany klimatyczne. Pokazują, że środowisko naukowe może być nieprzyjemne i wrogie, jeśli jest się w opozycji do dotychczasowych odkryć i gotowym do ukazania nowej prawdy.

Twórcy dokumentu mają na celu dotarcie do jak szerszej publiczności. Zdumiewające zdjęcia naszej galaktyki, Słońca i formujących się chmur zostały uzupełnione spektakularnymi animacjami, mającymi na celu ułatwienie zrozumienia problemu. W filmie zawarto także wiele komentarzy astronomów, geologów i ekspertów od klimatu, które określają naukową wagę prezentowanego odkrycia.

Najbliższe emisje

Reklama