⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Bitwa o księżyc - od Sputnika do Apollo
  • Bitwa o księżyc - od Sputnika do Apollo

Historia

Bitwa o księżyc - od Sputnika do Apollo

Battle For the Moon: 1957-1969, From Sputnik to Apollo

film dokumentalny, Francja, 2019, 2x52 min.

Centralny punkt Zimnej Wojny, czyli kosmiczny wyścig dwóch mocarstw, opowiedziany od początku aż do kulminacji w 1969 roku, czyli od wysłania przez Rosjan na orbitę Sputnika aż do lądowania Amerykanów na Księżycu. Opowieść o epickim rozmachu sprzed 50 lat.

20 lipca 1969 r. prawie sześćset milionów ludzi wpatruje się w telewizory: Neil Armstrong ma właśnie spełnić jedno z najstarszych marzeń ludzkości. Po ponad dwudziestu latach intensywnej walki między Amerykanami i Sowietami wyruszono w największą przygodę ludzkości w XX wieku. W kulminacyjnym momencie zimnej wojny podbój księżyca był jak prawdziwa saga, namiętny, epicki i pełen zwrotów akcji. To nie była tylko naukowa rywalizacja między Wschodem a Zachodem, była to również fantastyczna przygoda łącząca historię polityczną, technologiczne wyczyny, akty odwagi i dramaty osobiste. Aby upamiętnić pierwszy krok na Księżycu 50 lat temu, dokument opowiada pełną historię od wystrzelenia pierwszego radzieckiego Sputnika w 1957 roku do amerykańskiego triumfu Apollo 11 w 1969 roku.

Najbliższe emisje

Reklama