⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

sobota, 26.09 01:50
poniedziałek, 28.09 00:45
poniedziałek, 28.09 10:00
-
-

Galeria

  • Bitwa jutlandzka - gdzie leży prawda?
  • Bitwa jutlandzka - gdzie leży prawda?

Historia

Bitwa jutlandzka - gdzie leży prawda?

Jutland: Search for the Truth

film dokumentalny, Wielka Brytania, 2016, 52 min.

Rzetelny dokument z błyskotliwymi rekonstrukcjami, nie tylko dla historyków i marynistów. Tysiące brytyjskich marynarzy zginęło w bitwie o Jutlandię. Przegrana zrujnowała reputację admirała Jellicoe. Po latach jego wnuk próbuje odkryć prawdę tego historycznego wydarzenia, by zrehabilitować imię przodka.

Z okazji 100. rocznicy bitwy jutlandzkiej, w której niemieckie krążowniki liniowe zmasakrowały przeważającą brytyjską flotę, historyczne śledztwo Brytyjczyków stara się dotrzeć do przyczyn tej klęski. W dokumencie krok po kroku przeanalizowano wszystkie ruchy okrętów oraz rozkazy dowódców. Jako prowadzący występuje wnuk admirała Johna Jellicoe, który po przegranej bitwie został uznany za winnego tej porażki. Rzetelny dokument z błyskotliwymi rekonstrukcjami, nie tylko dla historyków i marynistów.

Najbliższe emisje

Reklama