Galeria

  • Bez tabu
  • Bez tabu
  • Bez tabu

 

Bez tabu

Bez tabu Bez tabu Bez tabu Beth B USA 2013

Exposed

reżyser: Beth B

film dokumentalny, USA, 2013, 75 min.

Reżyserka Beth B. przenosi widzów do tajemniczego świata burleski - sztuki z marginesu, która przekracza granice i przełamuje tabu.

Reżyserka zaprasza widza do sekretnego świata burleski, w którym występy przekraczają tabu i dostarczają niezapomnianych wrażeń. To satyra, parodia, mieszanka sztuki i rozrywki, która nadaje nowe znaczenie słowu "transgresja". Jednak ponad wszystko to zabawa, która olśniewa. W dokumencie występują znani artyści: Rose Wood, Julie Atlas Muz, Mat Fraser, Dirty Martini, Bunny Love, Bambi the Mermaid, World Famous *Bob* & Tigger. Ta ósemka kobiet i mężczyzn używa swojego nagiego ciała, by wprowadzić publiczność w świat wykraczający poza seksualne i społeczne tabu. Ich występy kwestionują pojęcie normalności, dzięki nim widzowie mają szansę zbadania własnych zahamowań. Siłą burleski jest to, że podważa tradycyjne pojmowanie ciała, płci i seksualności.

Reżyserka dokumentu towarzyszyła swoim bohaterom przez kilka lat, uwieczniając próby, przygotowania za kulisami, sukcesy a przede wszystkim ich niesamowite występy. Artyści ci pochodzą z różnych środowisk i zostali różnie wychowani. W miarę jak opowiadają historię w swoim show, zdejmują ubrania pozbywając się własnych uprzedzeń i zahamowań. Ten film wprowadza widzów w świat klubów i innych krytych miejsc, w których odbywają się pokazy. Reżyserka pokazuje nową perspektywę na pojęcie moralności, religii i seksualnych zwyczajów a także prezentuje rodzące się pokolenie kulturalnej awangardy.

Najbliższe emisje

Reklama