⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

BARWY ŁOWICKIEJ NATURY

reżyser: Jarosław Moskwa

film dokumentalny, Polska, 2007, 30 min.

Przepiękne mazowieckie krajobrazy, wspaniała przyroda, niepowtarzalne zabytki architektoniczne - to wszystko można zobaczyć odwiedzając Ziemię Łowicką, region z charakterem.

W filmie zostały przedstawione wszystkie atuty Ziemi Łowickiej - malownicze tereny Puszczy Bolimowskiej, czarowna dolina rzeki Bzury, najpiękniejsze, występujące tu gatunki roślin i zwierząt, niezwykłe pomniki przyrody czy interesujący dobytek kulturowy w gminach Nieborów, Łyszkowice, Domaniewice, Zduny, Kiernioza i Bielawy. Szczególną uwagę poświęcono Łowiczowi - mieście powiatowemu liczącemu ponad 30 000 mieszkańców, położonemu malowniczo w zakolu środkowej Bzury i posiadającemu bogatą historię, księżacką kulturę oraz ludowy folklor. Przyjrzymy się, jak na terenie Łowicza kultywuje się kulturę regionu poprzez promocję zespołów ludowych oraz organizację imprez, co w fascynujący sposób zderza tradycję ze współczesnością.

Najbliższe emisje

Reklama