Banici Bliskiego Wschodu

Banici Bliskiego Wschodu Banici Bliskiego Wschodu Banici Bliskiego Wschodu Yariv Mozer Izrael/Holandia 2012

The Invisible Men

reżyser: Yariv Mozer

film dokumentalny, Izrael/Holandia, 2012, 60 min.

Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych dokument przedstawiający historię trzech gejów z Palestyny - Louie, Abdu i Faresa - którzy z powodu swojej orientacji seksualnej musieli uciekać z kraju.

Dokument Yariva Mozera opowiada historię prześladowania trzech gejów, którzy musieli uciekać z Palestyny i którzy obecnie nielegalnie przebywają w Tel Awiwie. Film nakręcony jest z perspektywy jej bohaterów - 32-letniego Louie, który od 8 lat ukrywa się w Izraelu, 24-letniego Abdu, który został wydany a następnie oskarżony o szpiegostwo i torturowany przez palestyńskie służby bezpieczeństwa, oraz 23-letniego Farisa, który uciekł do Tel Awiwu po tym, jak jego rodzina próbowała go zabić. Ich jedyną szansą na przetrwanie jest ubieganie się o azyl poza Izraelem i rezygnacja z powrotu do Palestyny.

Film był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, gdzie zdobył szereg nagród i nominacji w tym m.in. nominację za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Hamburgu w 2012 czy nagrodę za reżyserię na San Francisco International Lesbian & Gay Film Festival w 2012.

Najbliższe emisje

Reklama