⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

Galeria

  • Ballada z mostem w tle
  • Ballada z mostem w tle
  • Ballada z mostem w tle
  • Ballada z mostem w tle

 

Ballada z mostem w tle

Ballada z mostem w tle Ballada z mostem w tle Ballada z mostem w tle Włodzimierz Krygier Polska 2008

reżyser: Włodzimierz Krygier

film dokumentalny, Polska, 2008, 60 min.

Jak wygląda polska rzeczywistość na oddalonej od zgiełku współczesnego świata wiosce? O tym właśnie opowie "Ballada z mostem w tle".

Zapomniana przez Boga i ludzi wieś. Parę gospodarstw. Najkrótsza droga prowadzi przez wiszący most, który mieszkańcy zbudowali sami. Rytm dnia jest wyznaczany, jak przed wiekami, przez naturę. Ale pomyłką byłoby sądzić, że to, co się dzieje w Polsce nie odbija się na myśleniu i podejściu do świata mieszkańców. Z obserwacji tej maleńkiej wsi wynika bowiem prosta prawda, że nikogo nie można lekceważyć, że choć daleko od wielkiej polityki, katastrof i zgiełku cywilizowanego świata, to jednak skutki podjętych decyzji i zmian docierają wszędzie. Ludzie słuchają radia i oceniają bieżące wydarzenia po swojemu, a doświadczanie nowej rzeczywistości nie nastraja ich optymistycznie.

Najbliższe emisje

Reklama