⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Filmy podobne

 

Ballada o prawdziwym kłamstwie

Ballada o prawdziwym kłamstwie Ballada o prawdziwym kłamstwie Ballada o prawdziwym kłamstwie Andrzej Trzos-Rastawiecki Polska 2007

reżyser: Andrzej Trzos-Rastawiecki

film dokumentalny, Polska, 2007

Wybory w PRL-u były prawdziwym świętem, nawet jeżeli na listach pojawiały się jedynie nazwiska tych, którzy i tak mieli znaleźć się w Sejmie. Przy urnach stanąć powinien był każdy obywatel w wyrazie poparcia dla rządzących i kierowniczej roli Partii.

"Ballada o prawdziwym kłamstwie" to opowieść o propagandzie, która kształtowała obraz życia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Przy jej pomocy władza zapewniała sobie posłuszeństwo społeczeństwa i podtrzymywała przy życiu mity socjalizmu. "W zasadzie nie kłamałem, tzn. nie kłamałem świadomie" - przekonywał rzecznik rządu w latach 1981-89 Jerzy Urban. "Każdy rzecznik kłamie, gdy kłamie źródło jego informacji".

Film Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego stanowi przewrotną i wnikliwą historię wielkiej manipulacji oraz towarzyszącej jej absurdom.

Najbliższe emisje

Reklama