⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Historia

BALLADA O DZIKIM ZACHODZIE. KOWBOJE NA SZLAKU

reżyser: Stephen Purvis

serial dokumentalny, USA, 1993, 47 min.

Seria o podboju Dzikiego Zachodu. Samotni kowboje, bandy rozbójników, pionierzy, Indianie ... ich drogi przecinają się na bezkresnych równinach i wzgórzach Ameryki Północnej. Narratorem jest piosenkarz i aktor, Kris Kristofferson.

Pod koniec wojny secesyjnej, hodowcy z Teksasu odkryli liczne pastwiska na których mogli wypasać olbrzymie stada bydła. Każdego roku przemieszczali się wiosną na północny - zachód, a zimą na południe, aby do nich dotrzeć. Wraz z powstaniem drogi kolejowej, możliwości wędrówek zwiększyły się znacznie, zwłaszcza w kierunku Kansas i Wyoming. W ciągu piętnastu lat (1865 - 1880), Zachód Ameryki Północnej stał się najważniejszym terenem na który przybywały stada bydła i ich strażnicy. Niniejszy film poświęcony jest kowbojom, którzy przemierzali dzikie, bezkresne równiny w poszukiwaniu zielonych pastwisk.

Najbliższe emisje

Reklama