⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

BALISTYKA W WALCE ZE ZBRODNIĄ

Bullet Proof: The Ballistic Truth behind

reżyser: Sylvie Rosenthal

film dokumentalny, Kanada, 2004, 45 min.

Telewizyjny dokument, który przedstawia jedną z najnowocześniejszych naukowych metod wspomagających policyjne dochodzenia, dzięki której przestępcy posługujący się bronią palną będą mieli dużo mniejsze szanse na uniknięcie kary.

Balistyka to dziedzina kryminalistyki, która zajmuje się wszystkim, co związane z pociskami - bada ślady ich użycia (na przedmiotach i ciele), ich szybkość, kierunek lotu, a także ewentualne łuski. Najnowsza stricte naukowa metoda Integrated Ballistics Identification System (w skrócie IBIS) łączy doświadczenie specjalistów w tej dziedzinie z niebywale rozwiniętą technologią komputerową. Dzięki temu może nie tylko wzrosnąć skuteczność policji w sprawach, w których doszło do użycia broni, ale również skrócić się czas, jakiego śledczy potrzebują na przemierzenie drogi od pocisku do ręki, która go wystrzeliła.

Wczasach kiedy policyjne metody pracy stają się coraz częściej podstawą kolejnych rozrywkowych programów telewizyjnych fascynujący dokument Sylvie Rosenthal udowadnia, że prawdziwe oblicze kryminalistyki jest dużo bardziej ekscytujące niż skrojona pod gusta publiczności fikcja.

Najbliższe emisje

Reklama