⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

BAL WŁADCÓW ŚWIATA

reżyser: Lorenzo Gabriele, Bernard Rappaz

film dokumentalny, Szwajcaria, 1997, 49 min.

Od dwudziestu siedmiu lat, każdego roku w Davos w Szwajcarii, niedaleko granicy z Austrią, ma miejsce World Economic Forum.

Austrią, ma miejsce World Economic Forum. Bierze w nim udział jedynie ścisła grupa 2 500 najbardziej wpływowych szefów przedsiębiorstw i finansistów świata, o których względy zabiegają głowy państw. Podczas debat, kolacji i konferencji, Bill Gates, kierujący firmą Microsoft zasiada u boku Yassera Arafata. To właśnie w Davos, decyduje się o przyjęciu światowej polityki ekonomicznej. Spotkania podczas World Economic Forum, oficjalne oraz odbywające się w restauracjach i hotelowych apartamentach obfitują w kontrakty opiewające na miliardach dolarów. Realizatorzy filmu otrzymali pozwolenie na wejście za kulisy wielkich posiedzeń. Przez sześć dni towarzyszyli "władcom świata" przysłuchując się ich opiniom na temat światowych problemów (takich jak na przykład bezrobocie).

Najbliższe emisje

Reklama