⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Baklofen - lek na alkoholizm?
  • Baklofen - lek na alkoholizm?
  • Baklofen - lek na alkoholizm?

Nauka i technika

Baklofen - lek na alkoholizm?

Baklofen - lek na alkoholizm? Baklofen - lek na alkoholizm? Baklofen - lek na alkoholizm? Marie-Pierre Jaury Francja 2013

Baclofen, a molecule to cure Alcoholism? / Baclofene, Une Molécule Contre L'alcoolisme?

reżyser: Marie-Pierre Jaury

film dokumentalny, Francja, 2013, 52 min.

Czy Baklofen - lek, który zmniejsza napięcie mięśni i lęki, stosowany między innymi w leczeniu stwardnienia rozsianego - może okazać się cudownym środkiem w terapii osób z chorobą alkoholową?

Już w 2004 roku francuski lekarz Olivier Ameisen doszedł do wniosku, że Baklofen skutecznie może leczyć z alkoholizmu. W bardzo dużych dawkach pomaga niwelować przymus picia i pomaga wyjść z nałogu w przeciągu miesiąca. Ameisen podkreśla również, że po kuracji Baklofenem pacjenci nie muszą żyć w całkowitej abstynencji. Francuski lekarz tę metodę walki z alkoholizmem poznał na własnej skórze, jednak wielu specjalistów i terapeutów podchodzi do niej z dużą dawką ostrożności. Dokument Marie-Pierre Jaury pokazuje kulisy badań klinicznych nad terapią Baklofenem. W filmie wypowiadają się również eksperci, którzy dyskutują nad etyczną stronną leczenia alkoholizmu za pomocą farmaceutyków.

Najbliższe emisje

Reklama