⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

Badacze natury

reżyser: Dorota Adamkiewicz, Joanna Łęska

film dokumentalny, Polska, 2011, 32 min.

Polski dinozaur zwany smokiem z Lisowic, szukanie tropów watahy wilków, owady zatopione w bursztynie... To tylko kilka z tematów, które podejmuje cykl dokumentów skierowanych do każdego, kogo fascynuje bogactwo przyrody i jej tajemnice.

Każdy z odcinków tego popularnonaukowego cyklu przedstawia prawdziwych pasjonatów natury - naukowców-przyrodników, specjalistów w swoich dziedzinach. Bohaterami serii są zaś zwierzęta. Zarówno te współcześnie żyjące: wilki, niedźwiedzie, foki, nietoperze, bobry, jak i prehistoryczne stworzenia, na których ślady wciąż natrafiają badacze. W kolejnych epizodach "Badaczy natury" twórcy podglądają godowe rytuały ptaków, życie owadów i inteligentne zachowania kruków. Przedstawią także okoliczności narodzin ludzkości. Ta seria to prawdziwy hołd złożony przyrodzie, nauce oraz emocjom, jakie niezmiennie towarzyszą wielkim odkryciom.


CZYTAJ BLOGI PLANETE+

Najbliższe emisje

Reklama