⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

 

BADACZE MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

reżyser: Stephane Begoin

film dokumentalny, Francja, 1999, 52 min.

Chociaż Morze Śródziemne od dawna jest obiektem wielu badań, wciąż pozostaje obszarem w niewielkim stopniu poznanym przez człowieka. Stephane Begoin obserwował grupę naukowców różnych narodowości, którzy wspólnie przeprowadzali badania i poszukiwali sposobu na uchronienie morza przed negatywnymi skutkami działalności człowieka.

Posługując się satelitami, komputerami i statkami wyposażonymi w odpowiedni sprzęt, naukowcy przedstawiają lokalny ekosystem i tłumaczą, jaki wpływ mają na niego wiatry, rzeki, prądy morskie i ludzie. Wyniki prac przeprowadzonych przez biologów wykazują, że fauna i flora morza są zagrożone z powodu zanieczyszczenia środowiska. Zmiany zachodzące w tamtejszej przyrodzie mogą wpłynąć na klimat półkuli północnej. Film urozmaicony jest trójwymiarowymi komputerowymi obrazami basenu śródziemnomorskiego.

Najbliższe emisje

Reklama