⚠ Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Planete+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.

Galeria

  • Bad 25
  • Bad 25
  • Bad 25
  • Bad 25
  • Bad 25

 

Bad 25

Bad 25 Bad 25 Bad 25 Spike Lee USA 2012

reżyser: Spike Lee

film dokumentalny, USA, 2012

Dwukrotnie nominowany do OSACRA®, zdobywca Złotej Palmy Spike Lee zrealizował dokument o powstawaniu "Bad" Michaela Jacksona, jednej z najlepiej sprzedających się płyt w historii muzyki.

"Bad 25" powstał z okazji 25. rocznicy wydania albumu Michaela Jacksona "Bad" i opowiada o kulisach sesji nagraniowych siódmej studyjnej płyty Króla Popu. Dziś, czyli 26 lat po premierze, "Bad" jest nadal albumem, z którego na pierwsze miejsce listy przebojów Billboard dotarła największa liczba piosenek. Dopiero w 2011 roku pięć utworów na liście umieściła również Katy Perry, dorównując tym samym Jacksonowi. "Bad" został sprzedany w ponad 30 milionach egzemplarzy i ośmiokrotnie zdobył tytuł platynowej płyty.

Teledysk do tytułowej piosenki w 1987 roku wyreżyserował Martin Scorsese. Spike Lee również jest reżyserem dwóch teledysków Jacksona: "They Don't Care About Us" z 1996 roku oraz "This Is It", nakręconego po śmierci artysty w 2009 roku. O pracy nad albumem i podczas trasy koncertowej promującej krążek opowiadają uczestnicy wydarzeń, w tym gwiazdy, takie jak m.in. Sheryl Crow, z którą Jackson w czasie trasy "Bad World Tour" wykonywał utwór "I Just Can't Stop Loving You".

O filmie "Bad 25" czytaj więcej na blogu Małgorzaty Sadowskiej.

Najbliższe emisje

Reklama