Galeria

  • Ameryka - bieda dla każdego
  • Ameryka - bieda dla każdego
  • Ameryka - bieda dla każdego
  • Ameryka - bieda dla każdego

 

Ameryka - bieda dla każdego

Ameryka - bieda dla każdego Ameryka - bieda dla każdego Ameryka - bieda dla każdego Johanne Hesseldahl Larsen, Peter Keldorff Dania 2012

Supermagt i Frit Fald

reżyser: Johanne Hesseldahl Larsen, Peter Keldorff

film dokumentalny, Dania, 2012, 51 min.

Marilyn Breinsweiger mogła pochwalić się dobrą pracą jako projektantka odzieży. Do czasu aż nadszedł kryzys. Dzisiaj kobieta mieszka w obozowisku namiotów rozbitym w lesie pod New Jersey przez podobnych jej desperatów. To tylko nieliczne ofiary fali biedy zalewającej USA.

Amerykańska gospodarka znajduje się w najgorszym stanie od czasu wielkiego kryzysu. Lata nieodpowiedzialnej polityki energetycznej i udział w zbrojnych konfliktach poważnie nadszarpnęły mocarstwową pozycją Stanów Zjednoczonych, a ostateczny cios zadał jej ekonomiczny boom Chin. Obserwując rekordowo wysoki dług, powiększające się bezrobocie i ubóstwo obywateli specjaliści przestrzegają: Ameryka chyli się ku upadkowi.

W ciągu kilku lat siedem milionów mieszkańców USA stało się bezdomnymi, a dwa razy tyle utraciło pracę. "Ameryka - bieda dla każdego" to spojrzenie na wielki kryzys widziany z perspektywy zwykłych ludzi, którym - w przeciwieństwie do banków i korporacji - nikt nie rzuci koła ratunkowego.


CZYTAJ BLOGI PLANETE+

Najbliższe emisje

Reklama